Veřejné setkání nad projektem Revitalizace nábřeží Svratky – v lokalitě Bakalova nábřeží

29. 11. 2018

Statutární město Brno uspořádalo již druhé veřejné setkání setkání s občany nad projektem Revitalizace nábřeží Svratky – protipovodňová opatření přírodě blízká v lokalitě Bakalova nábřeží. Projektanti představili návrh, poté byl dán prostor pro připomínky a diskusi.

Setkání proběhlo ve čtvrtek 29. listopadu 2018 od 17 hodin v přízemí Brněnských komunikací, a.s., Renneská 1a, Brno. Setkání proběhlo za účasti Mgr. Petr Hladíka, 1. náměstka primátorky města Brna.

Program setkání:
1. Krátké představení projektu (zástupce Odboru vodního a lesního hospodářství a zemědělství)
2. Návrh řešení lokality Bakalova nábřeží (tým zpracovatelů)
3. Diskuse

Upravený návrh řešení lokality Bakalova nábřeží vychází z diskuse a podnětů občanů, které proběhly v rámci setkání 1. října 2018:

Další články

Nenech Brno na suchu – konference o modrozelené infrastruktuře

22. 9. 2021

Dopady urbanizace a klimatických změn na obyvatelnost našich měst jsou stále patrnější a právě z tohoto důvodu je nutné otevřít diskusi na téma možných řešení. Přesně k tomuto účelu bude sloužit konference „Nenech Brno na suchu“, která se uskuteční už 19. října 2021 na Brněnské hvězdárně.

Jak přesadit vzrostlý strom? Na nábřeží Svratky přijel Velký John

22. 3. 2021

Na nábřeží Svratky začala příprava protipovodňových opatření. Jejich součástí je rozšíření přirozeného koryta řeky, které vyžaduje úpravu břehů a kácení části stromů a náletových dřevin. Nedávno vysazené stromy u areálu Spielberk Office Centre jsou přitom dostatečně zdravé, aby mohly být před stavbou přesunuty na nové místo. Společně s městem Brnem a společností CTP jsme proto rozhodli využít technologii stroje Big John a vybrané stromy přesadit.

Měníme nábřeží Svratky: Více místa pro řeku, více místa pro lidi

24. 2. 2021

V letošním roce začne dlouho očekávané oživení řeky Svratky v úseku od Riviéry k železničnímu viaduktu na Uhelné ulici. Řeka dostane více prostoru a obyvatelé Brna zase místo u vody, kam mohou vyrazit na procházky, za sportem i odpočinkem. Bude se jednat o klidné bezbariérové prostředí vhodné pro vozíčkáře, seniory či maminky s dětmi. Vznikne zde živá zóna, kde se budou lidé potkávat a aktivně trávit svůj čas.