Záhada vlnolamu aneb poslední kolo hry Brno, co není

22. 5. 2018

Město Brno startuje poslední, čtvrté kolo šifrovací hry „Brno, co není“.

Tentokrát se soutěžící seznámí s projektem Voda v Brně, který zahrnuje protipovodňová opatření na hlavních brněnských tocích, kterými jsou Svratka, Svitava a Leskava a dále revitalizace Staré Ponávky a Holáseckých jezer. Koncept čtvrtého kola hry a jednotlivých šifer proto inspirovala voda, se kterou si budou soutěžící hrát. První stanoviště naleznou hráči v parčíku u budovy Brněnských komunikací (křižovatka u Ronda). Celá trasa hry měří 1,4 kilometru. Výhrou pro pět týmů, které toto kolo soutěže absolvují jako první, bude průchod běžně nepřístupnou tříkilometrovou štolou pod sídlištěm Lesná, která ústí do Cacovického náhonu a kterou protéká říčka Ponávka. Unikátní výprava pro úspěšné týmy se koná v pátek 25. května od 18:00.

Další články

Jak přesadit vzrostlý strom? Na nábřeží Svratky přijel Velký John

22. 3. 2021

Na nábřeží Svratky začala příprava protipovodňových opatření. Jejich součástí je rozšíření přirozeného koryta řeky, které vyžaduje úpravu břehů a kácení části stromů a náletových dřevin. Nedávno vysazené stromy u areálu Spielberk Office Centre jsou přitom dostatečně zdravé, aby mohly být před stavbou přesunuty na nové místo. Společně s městem Brnem a společností CTP jsme proto rozhodli využít technologii stroje Big John a vybrané stromy přesadit.

Měníme nábřeží Svratky: Více místa pro řeku, více místa pro lidi

24. 2. 2021

V letošním roce začne dlouho očekávané oživení řeky Svratky v úseku od Riviéry k železničnímu viaduktu na Uhelné ulici. Řeka dostane více prostoru a obyvatelé Brna zase místo u vody, kam mohou vyrazit na procházky, za sportem i odpočinkem. Bude se jednat o klidné bezbariérové prostředí vhodné pro vozíčkáře, seniory či maminky s dětmi. Vznikne zde živá zóna, kde se budou lidé potkávat a aktivně trávit svůj čas.

Světový den mokřadů

8. 2. 2021

Každoročně 2. února si celý svět připomíná Světový den mokřadů. Jeden takový přibude do několika let i v Brně. V úterý 2. 2. jsme si připomněli Světový den mokřadů. Jeden takový vznikne i v rámci projektu protipovodňových opatření při výstavbě etapy VII a VIII. Jeho funkcí bude kromě doplnění protipovodňových opatření i zvýšení biologické hodnoty území. Mokřad bude doplněn o dřevěnou lávku, ze které bude možné celé území pozorovat, i pohodlně přejít suchou nohou.